PATERSON

(USA 2016; 115 min.)

Reżyseria:  Jim Jarmusch.

Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur.

Obyczajowy. Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie. 

26 marca – 2 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

POLANDJA

(Polska 2017; 115 min. )

Reżyseria:  Cyprian T. Olencki.

Obsada: Izabela Kuna, Grzegorz Małecki, Jerzy Radziwiłłowicz, Paweł Domagała.

Komedia obyczajowa. "PolandJa" to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco. 

26 marca – 2 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

T2: TRAINSPOTTING

(Wielka Brytania 2017; 120 min.)

Reżyseria:  Danny Boyle.

Obsada: Ewan McGregor, Johnny Lee Miller, Ewen Bremner, Robert Carlyle.

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona. Dowiemy się, czy udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. 

1- 6 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

CHATA 

(USA 2016; 125 min.)

Reżyseria: Stuart Hazeldine.  

Obsada: Sam Worthington, Octavia Spencer, Radha Mitchell.

Dramat obyczajowy. Ekranizacja światowego bestsellera. Mężczyzna pogrążony w żałobie po śmierci najmłodszej córki otrzymuje list, który zmienia jego życie. Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.   

1- 6 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

BODO

(Polska 2017; 120 min.) 

Reżyseria:  Michał Kwieciński.

Obsada: Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi.

Biograficzny. Historia życia i kariery Eugeniusza Bodo, prawdziwego króla przedwojennej Warszawy, który podbił serca publiczności kabaretów, scen, teatru i oczywiście filmu. Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż, wbrew woli rodziny, marzy o karierze scenicznej. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

7 – 13 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

WSZYSTKO ALBO NIC

(Polska/Czechy/Słowacja 2017; 110 min.)

Reżyseria:  Marta Ferencová.

Obsada: Tatiana Pauhofová , Michał Żebrowski, Paweł Deląg.

Pikantnie romantyczna komedia o singlach i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege, ani zbyt szybkim zakochaniem! Film inspirowany przebojową „Bridget Jones” opowiada o sercowych poszukiwaniach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. 

7 – 13 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

OSTATNIE TANGO

(Argentyna/Niemcy 2015; 85 min.)

Reżyseria: German Kral.

Dokument muzyczny. „Ostatnie tango” to film o miłości i namiętności, jaka łączyła głównych bohaterów filmu Marie Nieves i Juana Carlosa Copesi, mistrzów tanga argentyńskiego oraz o ich największej miłości do tańca. Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową.

7 – 13 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ 

(Francja 2016; 130 min.) 

Reżyseria: Lisa Azuelos.  

Obsada: Sveva Alviti, Jean-Paul Rouve, Riccardo Scamarcio.

Dramat biograficzny. Dalida, artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

19 – 30 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

AMOK

(Polska 2017; 108 min.) 

Reżyseria:  Kasia Adamik.

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz.

Kryminalny. Film oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony! Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski. 

19 – 30 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK

MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI

(Dania 2017; 90 min.) 

Reżyseria:  Ole Bornedal.

Obsada: Ulrich Thomsen, Nicolas Bro, Marcin Dorociński.

Komedia kryminalna. Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie. 

19 – 30 kwietnia w Kinie Szpulka ŁDK