UKRYTE PIĘKNO

(USA 2016; 100 min.)

Reżyseria:  David Frankel.

Obsada:  Will Smith, Edward Norton, Keira Knightley, Helen Mirren.

Obyczajowy. Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk  przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.  

25 lutego – 2 marca w Kinie Szpulka ŁDK

TO TYLKO KONIEC ŚWIATA

(Francja/Kanada 2016; 100 min.)

Reżyseria:  Xavier Dolan.

Obsada: Marion Cotillard, Vincent Cassel, Gaspard Ulliel.

Dramat obyczajowy. Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Wszyscy są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.  

25 lutego – 2 marca w Kinie Szpulka ŁDK

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

(USA/Australia 2016; 140 min.)

Reżyseria:  Mel Gibson.

Obsada:  Andrew Garfield, Teresa Palmer, Vince Vaughn.

Oparty na faktach dramat wojenny. Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono.  

25 lutego – 2 marca w Kinie Szpulka ŁDK

POWIDOKI

(Polska 2016; 100 min.)

Reżyseria: Andrzej Wajda.  

Obsada: Bogusław Linda, Bronisława Zamachowska, Zofia Wichłacz.

Biograficzny. Bohaterem filmu  jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.  

3 - 9 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

(Włochy 2016; 100 min.)

Reżyseria:  Paolo Genovese.

Obsada: Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston.

Komediodramat. Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać..

3 - 9 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

LA LA LAND

(USA 2016; 130 min.)

Reżyseria:  Damien Chazelle.

Obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons.

Musical. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli -  Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbusinessie.  

10 – 16 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

TONI ERDMANN

(Austria/Niemcy 2016; 165 min.)

Reżyseria:  Maren Ade.

Obsada: Peter Simonischek, Sandra Hüller.

Komedia obyczajowa. Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom. Jego córka Ines – pracująca za granicą businesswoman– lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg.  

10 – 16 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ

(Polska 2016; 120 min.)

Reżyseria:  Maria Sadowska.

Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk.

Biograficzny. Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą.  

17 – 23 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

JACKIE

(USA 2016; 95 min.)

Reżyseria: Pablo Larraín. 

Obsada: Natalie Portman, Peter Sarsgaard.

Biograficzny. Film przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy. To poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej. 

17 – 23 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

MOONLIGHT

(USA 2016; 110 min.)

Reżyseria:  Barry Jenkins .

Obsada: Ashton Sanders, Trevante Rhodes.

Dramat obyczajowy. Ponadczasowa historia o związkach międzyludzkich i poszukiwaniu siebie. „Moonlight” jest filmem o życiu młodego czarnego mężczyzny, poczynając od dzieciństwa w jednej z gorszych dzielnic Miami. Z jednej strony to obraz życia Afroamerykanów we współczesnej Ameryce, z drugiej bardzo osobista, poetycka refleksja na temat tożsamości, rodziny, przyjaźni i miłości.

17 – 23 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

DOBRA ŻONA

(Chorwacja/Serbia 2016; 90 min.)

Reżyseria:  Mirjana Karanović.

Obsada: Mirjana Karanović, Boris Isaković, Jasna Djuricić.

Debiut reżyserski wybitnej serbskiej aktorki. Akcja filmu toczy się w powojennej Serbii. Milena jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Pewnego dnia dowiaduje się, że ma raka oraz odkrywa, że jej mąż jest zbrodniarzem wojennym. Musi podjąć decyzję, co z tą wiadomością i ze swoim życiem zrobić.  

28 stycznia – 2 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

PO PROSTU PRZYJAŹŃ

(Polska 2016)

Reżyseria:  Filip Zylber.

Obsada:  Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski.

Komedia romantyczna. "Po prostu przyjaźń" to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół, którzy są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Zgrana paczka przyjaciół wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Każdy wybór dla bohaterów komedii oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca. 

28 stycznia – 5 lutego w Kinie Szpulka ŁDK

KONWÓJ

(Polska 2016)

Reżyseria:  Maciej Żak.

Obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz, Ireneusz Czop.

Thriller. W jednym z największych aresztów śledczych dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg, jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę…

28 stycznia – 5 lutego w Kinie Szpulka ŁDK