Galeria Stara - Aktualności

   

zaprasza na wystawę

JOLANTA BETNEROWICZ

CZAS

Wernisaż: 30 marca 2017 (czwartek), godz. 18.00

 

Jolanta Betnerowicz. Urodziła się w Łodzi w 1955 roku. Absolwentka Łódzkiego Liceum Sztuk Plastycznych. Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP w Łodzi) uzyskała w 1981 roku. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Jerzego Kudukisa. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem i edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Nagrodzona honorową odznaką ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej prace znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą. Od autorki: „Prezentuję Państwu wiele lat doświadczeń życiowych i twórczych. Proszę jednak nie oczekiwać kumulacji koloru, formy i treści. Tym razem pokazuję „obrazy siermiężne” w większości czarno-białe, bogate w strukturę i emocje, które mam nadzieję Państwo odnajdziecie”.

 

Wystawa czynna od wtorku do soboty w godz. 14-18 do dnia 22 kwietnia 2017

Wernisaż – wstęp wolny

Bilety 2 zł (środa – wstęp bezpłatny)

 

O Galerii Starej

Galeria ma charakter otwarty i pokazuje dokonania twórcze ze wszystkich dziedzin: malarstwa, rzeźby, fotografii, rysunku, grafiki, instalacji i obiektów, a także multimediów. Prezentowane są w niej wystawy historyczne, ale także jest to przestrzeń, w której debiutują najmłodsi artyści (np. laureaci konkursu im. Wł. Strzemińskiego organizowanego przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych). Także tutaj mają swoje wystawy artyści z województwa łódzkiego – twórcy sztuki ludowej, których prezentacje są przygotowywane przez Ośrodek Regionalny ŁDK, a także artyści, którzy żyją i tworzą w miastach i powiatach naszego regionu. Galeria za cel stawia sobie jak najszerszą edukację w zakresie sztuki współczesnej, stąd też program jest adresowany zarówno do osób zaznajomionych ze sztuką współczesną, jak i dla tych, dla których wizyta w galerii jest pierwszym z nią spotkaniem.

Przy okazji każdej wystawy prowadzone są prelekcje oraz spotkania z twórcą dla grup zorganizowanych: przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, studentów szkół artystycznych, młodzieży i dzieci zagrożonych patologią i zrzeszonych w świetlicach środowiskowych oraz emerytów z Uniwersytetu III Wieku.

Galeria zdjęć