Ja wiem, że Ty tego nie widzisz – sceny z Różewicza

Ja wiem, że Ty tego nie widzisz – sceny z Różewicza
Ja wiem, że Ty tego nie widzisz – sceny z Różewicza
Spektakl Teatru „Pod Lupą” to kompilacja fragmentów dwóch sztuk Tadeusza Różewicza z lat 70-tych: „Dzidzibobo czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami” oraz „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”.
Przedstawienie składa się z dwóch części. Pierwsza ukazuje parę młodych ludzi, którzy spodziewają się dziecka – ich lęki
i pragnienia, które nie zawsze są jednakowe. Charakterystyczną cechą związku jest brak dojrzałości we wzajemnych relacjach. W drugiej części ta sama para jest już małżeństwem. 
Choć od napisania tych sztuk minęło pół wieku, temat wydaje się wciąż aktualny. W czasach, gdy dyskusje na temat miłości, erotyzmu i wzajemnych relacji w związkach sprowadzają się do programu 500+ lub wszechobecnej pornografii w Internecie, głos starego Mistrza prezentuje pogłębiony obraz ludzkich uczuć i pragnień. W rolę kobiety wcieliła się Grażyna Wieteska, mężczyznę gra Sebastian Dominiak. 

Spektakl, który chcemy zaprezentować łódzkiej publiczności będzie reprezentował Łódzki Dom Kultury na Open Różewicz Festiwal 2017 w dniach od 5-go do 9-go października w Radomsku. Teatr Pod Lupą uczestniczył w nim już dwukrotnie. W 2010 roku prezentowal spektakl "Nie kupuj kota w worku, a w 2011 - poemat "Spadanie".

Zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury na tę małżeńską psychodramę, niepozbawioną elementów zarówno dramatycznych, jak i komicznych, w dniu 21 kwietnia, o godz. 19.00 do sali 323.

Scenariusz i reżyseria – Teresa Radzikowska
Występują: Grażyna Wieteska, Sebastian Dominiak
Muzyka: wykorzystano „Nothing else matters” Zespołu Apocalyptica
Termin: 21 kwietnia 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury, sala 323, godz. 19.00
BIlety: 10 zł, do nabycia w recepcjach ŁDK