Kalejdoskop - najnowszy numer

Magazyn „Kalejdoskop” – wszystko, czego chciałbyś dowiedzieć się o kulturze, a nie masz gdzie przeczytać…
I jak zawsze felietony: Poniedzielskiego, Jagiełły, Cholewińskiego, Kuźmickiego.

Ładuj, cel, pal!
„Kalejdoskop” ładuje swoją Armatkę Kultury po raz trzeci. Nasi czytelnicy wybierają najbardziej wystrzałowe wydarzenie w łódzkiej kulturze w 2015 roku – głosować można tutaj (http://e-kalejdoskop.pl/armatka-kultury-nominacje.aspx) do 2 lutego. Na razie najwięcej głosów zbierają: koncert chóru Akademii Sztuk Pięknych i płyta zespołu Ted Nemeth – ale wszystko jeszcze może się zdarzyć… 
Gala z udziałem zespołu Zgiełk, zwycięzcy ubiegłorocznego Rockowania – 11 lutego o godz. 18 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. Zaproszeni są wszyscy!

Łódź filmowa – nowa nadzieja?
A zatem – jest! Narodowe Centrum Kultury Filmowej w EC1 zostało powołane jesienią 2015 roku. Pierwszy raz od dwóch dekad działająca w Łodzi instytucja kultury filmowej zyskuje wsparcie z budżetu centralnego. Czym powinna być ta instytucja?

Bez zgranych numerów
Elektryzujące gitarowe brzmienie, niebanalne teksty i zapadające w pamięć melodie… Zespołu Tune nie da się pomylić z żadnym innym. – Krytykowano nas mówiąc, że zaprzedaliśmy się komercji, bo wystąpiliśmy w telewizyjnym programie „Must Be The Music”. A my po prostu chcieliśmy pokazać szerszej publiczności, że nie trzeba grać sieczki – twierdzą muzycy.

Emocje pod lupą
Co łączy Piotra Roguckiego – lidera zespołu Coma, Wojciecha Zielińskiego – aktora teatralnego i filmowego (nagroda w Gdyni za „Chrzest”)  i Dobromira Dymeckiego – aktora warszawskich scen teatralnych? Wszyscy pierwsze aktorskie szlify zdobywali na scenie amatorskiego Teatru Pod Lupą w Łódzkim Domu Kultury.

 Więcej w Kalejdoskopie! Zachęcamy do lektury!