Kalejdoskop - najnowszy numer

Magazyn „Kalejdoskop” – wszystko, czego chciałbyś dowiedzieć się o kulturze, a nie masz gdzie przeczytać…
I jak zawsze felietony: Poniedzielskiego, Jagiełły, Cholewińskiego, Kuźmickiego.

Żarłoczność młodości
– On jest przede wszystkim konkursem: kto się sprawdzi, kto okaże się lepszy, kogo zeżre trema, kto wykaże się odpornością psychiczną? Giełda – tak o Festiwalu Szkół Teatralnych mówi Jacek Poniedziałek, reżyser „Laleczki”, spektaklu dyplomowego Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, który zobaczymy podczas majowego festiwalu.

Łódź 2.0? Kilka słów o rewitalizacji
Od pewnego czasu głośno jest o rewitalizacji Łodzi. Ten proces dotknie pośrednio wszystkich łodzian, warto więc być zorientowanym, o co w nim chodzi. Będziemy o tym pisać w „Kalejdoskopie”. Pierwszy tekst z cyklu – w numerze majowym. Zaczynamy od zarysowania tematyki: ustalenia – jak mawiał Kubuś Puchatek – „co jest czym czego” rewitalizacji Łodzi.

Wszystko się może zdarzyć
Zespół Varius Manx obchodzi 25-lecie. Z tej okazji ruszył w trasę koncertową z byłą wokalistką Kasią Stankiewicz. – Może powiem coś bardzo niemodnego w naszych czasach, ale ja nigdy nie pragnąłem być popularny. Jestem introwertykiem skupionym na innych doznaniach – mówi Robert Janson, lider grupy.

W krainie znikających ekranów
Dawno, dawno temu było w Łodzi 35 kin. Zarządzała nimi firma państwowa – jednak wraz ze zmianą ustroju przyszły nowe porządki. To w tamtych pionierskich czasach zrodziła się potęga spółki Helios, dziś największej w Polsce sieci kin. A jak to było?

Więcej w Kalejdoskopie! Zachęcamy do lektury!