Kalejdoskop - najnowszy numer

Wakacje najlepiej spędzić z nowym KALEJDOSKOPEM! W letnim numerze dwumiesięczne kalendarium imprez kulturalnych z Łodzi i regionu. Festiwale, koncerty, wystawy, plenery, filmy... To wszystko dla Was! A w konkursie do wygrania zaproszenia na koncerty VIII Letniej Akademii Jazzu w Klubie Wytwórnia. Szukajcie KALEJDOSKOPU w kioskach, Empikach i na portierni Łódzkiego Domu Kultury! Zapraszamy do lektury!
 
Magazyn „Kalejdoskop” – wszystko, czego chciałbyś dowiedzieć się o kulturze, a nie masz gdzie przeczytać…
Dwumiesięczne KALENDARIUM!
 
W numerze wakacyjnym m.in.:
Jak rządzić kulturą?
Rozrywka w poważnej akademii
Cztery narody – jeden Zelów
Po co nam szkoła filmowa?
 
I jak zawsze felietony: Poniedzielskiego, Jagiełły, Cholewińskiego, Kuźmickiego.
 
Rozpromieniony
 Studenci czwartego roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi zdobyli większość nagród na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych. Jedno z wyróżnień zdobył Mikołaj Chroboczek. Uważamy, że to aktor z ogromnym potencjałem, o którym jeszcze usłyszymy – dlatego znalazł się na okładce „Kalejdoskopu”, a w numerze mówi o wyjątkowym składzie swojego roku na uczelni i o tym, czy aktorowi jest jeszcze potrzebna umiejętność władania słowem...
 
Wedle ich gustu, smaku i wyboru?
Zarządzanie publicznymi instytucjami kultury to dziś – może bardziej niż kiedykolwiek – walka o przetrwanie. Niemal wszystkie działania dyrektorów determinuje szczupłość środków, którymi dysponują. Wizje rozwoju, plany premier, a nawet liczbę spektakli i koncertów weryfikują twarde prawa ekonomii. Czasem w ów proces weryfikacji poczynań menedżerów włączają się zespoły – aktorzy, muzycy, soliści piszą listy otwarte, rozdają ulotki. To przejaw demokratyzacji instytucji kultury czy kolejny skutek finansowej mizerii? (czytaj w „Kalejdoskopie” na str. 14)
 
Jaki tam ze mnie prorok
– Używam mowy wiązanej, mieszam różne światy, miksuję je jak didżej i wypluwam z siebie pokiereszowane, wykolejone zdania – mówi Marcin Pryt, wokalista zespołów: 19 Wiosen, 11 i Tryp. Postać nietuzinkowa, muzyk znany i szanowany w łódzkim środowisku.
 
Cztery kultury – jeden Zelów
O wielu większych miastach napisano mniej niż o miasteczku, w którym Polacy i Czesi od lat żyją w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu. Wybraliśmy się do Zelowa, żeby przekonać się, na czym polega jego fenomen – dzięki serii tekstów w bieżącym numerze teraz także i Państwo mogą się dowiedzieć