FILMY

O KINIE SZPULKA

Kino Szpulka w Łódzkim Domu Kultury należy do elitarnej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Sieci Kin Cyfrowych, które zrzeszają kina oferujące ambitny i wartościowy repertuar filmowy, promujące kino polskie i europejskie o wysokich walorach artystycznych.

W naszym Kinie gwarantujemy widzom kameralną atmosferę, dobre filmy i brak zapachu popcornu.

Promujemy przede wszystkim filmy europejskie i artystyczne, ale w repertuarze znajdują się również dzieła m.in. amerykańskie. Naszym celem jest prezentacja dzieł dobrych, ciekawych, dość często odważnych, kontrowersyjnych jak również przybliżanie klasyki filmowej, ale także produkcji niezależnych.

Do regularnych wydarzeń należą tematyczne przeglądy filmowe (m.in. kino polskie, klasyka filmowa, monografie filmowe), prezentacje zagranicznych kinematografii (hiszpańskie, francuskie, włoskie, brytyjskie, skandynawskie).

Ceny biletów na seanse w Kinie Szpulka ŁDK:

14 zł - bilet normalny

10 zł - bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze Karty seniora i Karty wielkiej rodziny)

Spektakle TEATRU BOLSZOJ w Moskwie:

40 zł - bilet normalny, 35 zł - bilet ulgowy

W okresie wakacyjnym Kino Szpulka ŁDK poza regularnym, nieco lżejszym repertuarem,  proponuje nie lada atrakcje dla teatromanów.

W lipcowe czwartki o godz. 18.00 zaprasza na retransmisje na ekranie najlepszych przedstawień z repertuaru Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Obejrzymy „Toscę” Pucciniego (7 lipca), „Napój miłosny” Donizettiego (14 lipca) z udziałem Anny Netrebko i Mariusza Kwietnia, „Cyganerię” Pucciniego (21 lipca) oraz „Cosi fan tutte” Mozarta (28 lipca).

Natomiast w sierpniowe czwartki, również o godz. 18.00 zaprasza do obejrzenia przedstawień z repertuaru National Theatre z Londynu.  Obejrzymy „Jane Eyre” wg powieści Ch. Brontë (4 sierpnia), Szekspirowskiego „Hamleta” z Benedictem Cumberbatchem  w roli tytułowej (11 sierpnia), słynną „Audiencję” z Helen Mirren w roli Królowej Elżbiety II (18 sierpnia) oraz „Niebezpieczne związki” teatralną wersję autorstwa Christophera Hamptona na podstawie powieści P. Ch. de Laclosa.

Więcej informacji w zakładce FILMY.

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy.

 

KONTAKT:

tel. 797 326 168

email: film@ldk.lodz.pl