Kolorowa Lokomotywa Lato 2014

KOLOROWA LOKOMOTYWA LATO 2014
- projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego.
NA ZIELONYM SZLAKU.

 

 

Letnia edycja projektu „Kolorowa Lokomotywa” pozwoliła dzieciom z 13 miejscowości województwa łódzkiego poznać najciekawsze i najpiękniejsze zakątki regionu. Uczestnicy mogli odkryć ciekawe miejsca w parkach krajobrazowych należących do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, gdzie swoje impresje rejestrowali wykorzystując farby, aparaty fotograficzne i znalezione elementy przyrody. W Parku Wzniesień Łódzkich przy okazji gry terenowej uczestnicy zobaczyli jak dobrze można bawić się jednocześnie ucząc. Gratką były zajęcia z końmi, dzięki współpracy z Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. Dzieci odbyły także warsztaty ze sztuki ludowej i rękodzieła, w których przyroda była podstawowym źródłem inspiracji i tworzywem pracy twórczej. Wszystkie zajęcia prowadziły do zwiększenia poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród ok. 1040 os. (rotacyjnie do kilku tysięcy osób) - dzieci i młodzieży z: Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Pabianic, Bełchatowa,  Sieradza, Skierniewic, Łowicza, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli.

W letniej edycji Kolorowej Lokomotywy odbywały się 3 typy spotkań ekologiczno-artystycznych:
1. spotkania warsztatowe sztuki ludowej i rękodzieła z wykorzystaniem naturalnych materiałów
2. spotkania warsztatowe w plenerze (fotograficzne/collage/malarstwa w plenerze)
3. spotkania warsztatowe - edukacyjne (gry terenowe/turystyka konna na obszarach chronionych)

Projektowi towarzyszyły 3 konkursy.

 

Aktualności lato 2014

DZIECI Z ZELOWA NA ZIELONYM SZLAKU KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

10 września we wspaniałej scenerii częściowo zrekonstruowanych ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu grupa dzieci z Zelowa odbyła warsztaty fotograficzne, plastyczne i kolażu.

DZIECI Z ŁOWICZA NA WARSZTATACH KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

4 września dzieci z Łowicza uczestniczyły w warsztatach Kolorowej Lokomotywy w Spalskim Parku Krajobrazowym. Dzięki ciepłym promieniom słońca było to dla nich przedłużenie wakacji.

DZIECI Z BEŁCHATOWA W ZAŁĘCZAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Kolorowa Lokomotywa 3 września zawiozła dzieci z Bełchatowa na wycieczkę i warsztaty plastyczne do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

ROZŚPIEWANA GRUPA Z PIOTRKOWA NA WARSZTATACH W PRZEDBORZU

25 sierpnia byliśmy świadkami jak spotyka się wiedza z zapałem twórczym młodych ludzi. Do Przedborza przyjechał rozśpiewany autokar wiozący dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego.

DZIECI Z PIOTRKOWA NA WARSZTATACH KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

W poniedziałek, 18 sierpnia, dzieciom z Piotrkowa Trybunalskiego przebywającym na obozie w Trzech Morgach humory dopisywały. Już od 10.00 w Stanicy Harcerskiej trwała wytężona praca podczas warsztatów w ramach Kolorowej Lokomotywy.

DZIECI Z PIOTRKOWA DOŁĄCZYŁY DO KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

14 sierpnia dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego pojechały na pierwszą wycieczkę w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa”. Udział w projekcie zainaugurowały warsztatami w Przedborskim Parku Krajobrazowym.

ŁOWICZAN SPOTKAŁA MIŁA  NIESPODZIANKA NA SZLAKU „KOLOROWEJ LOKOMOTYWY”

W upalny poniedziałek 28 lipca Lokomotywa przywiozła dzieci z Łowicza do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, gdzie w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym czeka zawsze mnóstwo niespodzianek. Tym razem dodatkową atrakcją były odwiedziny Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

KOLOROWA LOKOMOTYWA W WIELUNIU

Kolorowa Lokomotywa mknąc Zielonym Szlakiem 18 lipca zawitała do Wielunia. Czterdzieścioro dzieci pod opieką instruktorów w Wieluńskim Domu Kultury odbyło warsztaty z różnych dziedzin sztuki ludowej.

FINAŁ LETNIEJ KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

DEMO

d kjshdfjklsh dfkljsdhklsjhflgjksdfhsdjkfh gklsdfhsgdfgsdflsgjkdfklshfklklfjsg dlkfjg skldjfgh skldfjgh skldfjgh skldfjgh skldfjgh slkdjfgh skldjfg kdjfg djfgh skldfjg dfj
d kjshdfjklsh dfkljsdhklsjhflgjksdfhsdjkfh gklsdfhsgdfgsdflsgjkdfklshfklklfjsg dlkfjg skldjfgh skldfjgh skldfjgh skldfjgh skldfjgh slkdjfgh skldjfg kdjfg djfgh skldfjg dfj
Szerokość 6
Szerokość 4
Szerokość 2
Szerokość 4
Szerokość 3
Szerokość 2
Szerokość 2
Szerokość 1
Szerokość 6
Szerokość 8
Szerokość 4
Szerokość 6
Szerokość 8
Szerokość 4