Galeria Kawiarnia - aktualności

zaprasza na wystawę

fotografii członków Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

Łódzkie klimaty, ślady przeszłości.

WERNISAŻ: 5 kwietnia 2017 o godz. 18.00
 

Julian Tuwim urodził się w Łodzi, spędził tutaj swoje dzieciństwo i młodość. Poeta nie wypierał się łódzkich korzeni i często odwoływał się do nich w swojej twórczości.

Wystawa fotograficzna „Łódzkie klimaty, ślady przeszłości”, prezentująca fotografie wykonane przez członków Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego jest próbą podróży w czasie, przez łódzkie podwórka, w poszukiwaniu okruchów przeszłości zmieniającego się miasta.

Wystawa towarzyszy Dniom Gór 2017 „Lokomotywą z Łodzi Fabrycznej do Zakopanego – Śladami Juliana Tuwima”

Autorzy zdjęć: Aleksandra Lesz, Lucyna Mikołajczyk, Lucyna Przemirska, Stanisława Telega, Ewa Sobczuk, Piotr Fagasiewicz, Włodzimierz Janusik i Paweł Wandelt.

Wystawa czynna do dnia 7 maja 2017 w godzinach pracy kawiarni

 

O Galerii Kawiarnia

Galeria mieści się w nowoczesnym wnętrzu Restauracji-Kawiarni Łódka w ŁDK i mają tutaj miejsce bardziej kameralne prezentacje malarstwa, rysunku, fotografii i grafiki. Autorzy wystaw tu eksponowanych to debiutanci, którzy nie posiadają jeszcze dużego dorobku artystycznego, ale także artyści zrzeszeni w Klubie Plastyka Amatora i uczestnicy zajęć plastycznych w pracowniach ŁDK. Prezentowane są tutaj także wystawy towarzyszące innym wydarzeniom artystycznym, m.in. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier, Dniom Gór.