28 Grakademik
W najbliższy piątek - 25 lipca - zapraszamy na kolejny Grakademik. Tematem spotkania będzie artyzm gier wideo. Marcin M. Chojnacki zaprezentuje różne teorie obrazujące powody, dla których gry można uznać za arcydzieła, a także pokaże tytuły, które jego zdaniem, bądź według innych badaczy, mogą stanowić przykład gier artystycznych. Wstęp bezpłatny, sala 308, od godziny 18.00.
Tytuł kolejnego spotkania cyklu Grakademik brzmi: "Artyzm gier wideo", czyli jak łatwo się domyślić będziemy na nim kontynuować zagadnienie połączenia sztuki i elektronicznej rozrywki. Tym razem Marcin M. Chojnacki skupi się na zaprezentowaniu różnych teorii obrazujących powody, dla których gry można uznać za arcydzieła, a także pokaże tytuły, które jego zdaniem bądź według innych badaczy mogą stanowić przykład gier artystycznych. W nawiązaniu do wniosków i propozycji wynikających z poprzedniej dyskusji będziemy starali się wskazać te cechy interaktywnego medium pozwalające na dostrzeżenie w nim wartości estetycznych.
Do zobaczenia 25 lipca, sala 308 (III piętro) Łódzkiego Domu Kultury. Wstęp jak zwykle bezpłatny. Zapraszamy!
Od kwietnia ŁDK objął mecenatem projekt Grakademia, którego twórcami są Dominika Staszenko i Marcin M. Chojnacki. To propozycja dla wszystkich zainteresowanych naukowym spojrzeniem na gry, twórczością niezależnych i początkujących autorów gier komputerowych, dyskusji na temat tego medium i jego miejsca we współczesnej kulturze.
W Grakademikach uczestniczą łódzcy twórcy, publicyści, badacze i przede wszystkim miłośnicy gier komputerowych zainteresowani refleksją nad obiektem ich zainteresowania, wymianą poglądów i spostrzeżeń w gronie prawdziwych pasjonatów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a głos w moderowanej przez organizatorów dyskusji może zabrać każdy z uczestników.