Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

35. ŁST W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Już  dziś zapraszamy na spektakl Teatru Sztuk pt. "Akt 1925", realizowany w ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych - promocja w regionie łódzkim. Tym razem będziemy gościć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, przy al. 3 Maja 13. Początek spektaklu - godz. 18.00 WSTĘP WOLNY

Już dziś zapraszamy na spektakl Teatru Sztuk pt. "Akt 1925", realizowany w ramach 35. Łódzkich Spotkań Teatralnych - promocja w regionie łódzkim. Tym razem będziemy gościć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, przy al. 3 Maja 13. Początek spektaklu - godz. 18.00 WSTĘP WOLNY

Teatr Sztuk
Akt 1925 *

Twórcy teatru pochodzą z różnych stron świata i zajmują się różnymi dziedzinami sztuki. To sprawie, że teatr staje się wielokulturowym zjawiskiem prowadzącym do dialogu sztuk. Teatr Sztuk to mimowie, tancerze, klauni, aktorzy, filmowcy, plastycy, muzycy. Znaleźli w nim  swoje miejsce również badacze kultury i naukowcy, a więc ludzie wykonujący zawody, które bezpośrednio nie kojarzą się ze sztuką, mogą nawet niektórym wydać się pozornie sprzeczne, ale pomocne dla tworzenia nowego języka sztuki.


scenariusz i reżyseria: Ewelina Ciszewska i Robert Baliński
kostiumy i scenografia: Ewelina Ciszewska
reżyseria świateł i projekcja: Robert Baliński
choreografia: Ewelina Ciszewska
muzyka: Włodzimierz Kiniorski
obsada: Łukasz Batko, Barbara Chodorowicz, Ewelina Ciszewska, Anna Makowska - Kowalczyk, Michał Sabat, Johannes Stubenvoll

"Akt 1925" jest artystycznym działaniem z pogranicza sztuk. Ekspresja aktorska wyrażana jest poprzez ruch ciała: gest, również pantomimę i taniec. Słowo pojawia się w przedstawieniu szczątkowo. Spektakl chwilami wygląda jak ruchoma instalacja, innym razem niezwykle surowa forma, bez scenografii i rekwizytów.
Bazą do pracy twórczej stało się opowiadanie Franza Kafki, który zainspirował młodych artystów do ujęcia tematu osaczenia jednostki, jej ujarzmienia, nastraszenia, inwigilacji , tylko za pomocą ekspresji ciała. Ta niezwykle sugestywna proza, uniwersalna w swojej wymowie, stała się punktem wyjścia do przełożenia jej w wizualny znak, równie w założeniu swym uniwersalny. Czytelny zwłaszcza we współczesnym świecie.
Spektakl pt.  Akt 1925 w reżyserii Eweliny Ciszewskiej i Roberta Balińskiego zdobył dwie pierwsze nagrody: za najlepszy spektakl i najlepszą reżyserię na VIII Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Filmowym i Teatralnym SKENA UP w Kosowie w 2010.

 

Zapowiedź spektaklu:  Akt 1925

 

Po spektaklu, około godz. 19.00,  zapraszamy na Dyskusję Festiwalową (spotkanie) z Teatrem Sztuk. Prowadzenie Józefina Halina Bartyzel.