Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

FESTIWAL "PO RZECE"

Festiwal Muzyki i Tradycji Województwa Łódzkiego 2023

Zapraszamy do udziału w warsztatach muzyki, śpiewu i tańca, podczas których popłyniemy wartkimi nurtami wciąż żywych tradycji trzech regionów województwa łódzkiego: łęczyckiego, łowickiego oraz sieradzkiego.

  • Warsztaty, w swej formie nawiązujące do taborów, to okazja do nauki zarówno od podstaw, jak i zgłębiania technik z zakresu gry na tradycyjnych instrumentach pod okiem mistrzów – kontynuatorów lokalnych tradycji oraz cenionych muzyków, w swej twórczości bazujących na tradycyjnym repertuarze.
  • To szansa, by rozśpiewać się w autentycznych rytmach pod okiem doświadczonych śpiewaczek – nauczycielek śpiewu tradycyjnego i rozpocząć przygodę z lokalnymi tańcami lub doskonalić kroki z instruktorami oraz praktykami, czerpiącymi z bogactwa tanecznego polskiej wsi.
  • To przede wszystkim możliwość obcowania z tradycją w jej autentycznej, organicznej formie, która opiera się nie tylko na nauce, ale i wymianie wzajemnych doświadczeń, również międzypokoleniowych, czemu sprzyjać będą wydarzenia towarzyszące warsztatom – wykłady, spacery tematyczne oraz muzyczne korowody i potańcówki.
Płyniemy wzdłuż nurtów Bzury oraz Warty:
𝟭𝟳-𝟮𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 – Dzierżązna (łęczyckie) - dołącz do wydarzenia: klik - WYDARZENIE ZAKOŃCZONE
𝟮𝟰-𝟮𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 – Nieborów (łowickie) - dołącz do wydarzenia: klik - WYDARZENIE ZAKOŃCZONE
𝟮𝟴 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 – 𝟭 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 – Załęcze Wielkie (sieradzkie) - dołącz do wydarzenia: klik

𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿:
Łódzki Dom Kultury

𝗪𝘀𝗽𝗼́ł𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆:
Fundacja Muzyka Zakorzeniona
Fundacja Po Staremu

𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆:
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej
Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej
Muzeum Narodowe w Warszawie Oddział Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim

𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁:
fundacja@muzykazakorzeniona.pl
Piotr Baczewski 503-951-924
Sylwia Jarmusz 728 801 446

Karnet festiwalowy:
Kwota karnetu festiwalowego jest uzależniona od lokalizacji. Opłatę za karnet należy dokonać na Konto PKO BP Oddział w Łodzi.

Nr konta: 44 1020 3352 0000 1002 0014 2562
Tytuł przelewu: Łódzkie Kulturalne – Festiwal PO RZECE – warsztaty + nazwa miejscowości + data
Przykładowy tytuł przelewu: Łódzkie Kulturalne – Festiwal PO RZECE – warsztaty Dzierżązna 17-20.08.2023


PO RZECE W ZAŁĘCZU WIELKIM

Festiwal Muzyki i Tradycji Województwa Łódzkiego 2023
🏨 Nadwarciański Gród – Załęcze Wielkie
Warsztaty muzyki tradycyjnej skierowane są do młodzieży i osób dorosłych-doświadczonych lub dopiero zaczynających przygodę z polską muzyką tradycyjną.
Koszt udziału w wydarzeniu – 400 zł (koszt karnetu dla dzieci i osób nie uczestniczących w warsztatach podamy po 30.08).
Karnet obejmuje: pełne wyżywienie (3 x obiad/śniadanie/kolacja), nocleg (dom wczasowy, pokoje z łazienkami), udział w warsztatach (12 godzin w każdym paśmie warsztatowym), udział w wydarzeniach towarzyszących.
W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty instrumentalne, śpiewacze i taneczne.
ZAPISY NA WARSZTATY RUSZAJĄ W ŚRODĘ 30.08. Wtedy też opublikujemy listę i opisy warsztatów.
Na zabawy taneczne wstęp będzie wolny!

――――――――――――――――――――――――――――――
Festiwal 𝐏𝐎 𝐑𝐙𝐄𝐂𝐄 w Załęczu Wielkim to okazja do bliższego spotkania z wciąż żywymi, muzycznymi tradycjami Ziemi Sieradzkiej – muzyką, śpiewem i tańcem.

𝐈𝐃𝐄𝐀: Wydarzenie wzorowane jest na letnich taborach węgierskich domów tańca (upowszechnionych w Polsce przez Stowarzyszenie Dom Tańca). Uczestnicy Taborów przez kilka dni grają, tańczą i uczą się od zaproszonych muzykantów, śpiewaczek i tancerzy wiejskich. Cechą różniącą tabor od typowych Festiwali jest brak konwencjonalnego podziału na artystów i publiczność oraz alternatywne podejście wobec konsumenckiego charakteru imprez związanych z popkulturą. Założeniem twórców Taboru jest czynny udział jego uczestników we wszystkich wydarzeniach poprzez taniec, naukę śpiewu i gry.

𝐑𝐄𝐆𝐈𝐎𝐍: Na Terenie Ziemi Sieradzkiej rozpościerającej się od wschodnich granic wielkopolski, aż po zachodnie krańce Mazowsza, znajdziemy do dziś charakterystyczną i unikalną gwarę, rękodzieło (piękne wycinanki i hafty), stroje oraz muzykę tradycyjną.
W sieradzkich kapelach najważniejszą rolę pełni skrzypek, który jest również skarbnicą repertuaru. Towarzyszą mu instrumenty pełniące funkcję rytmiczną: basy, bęben ze stalką lub bębenek obręczowy, zwany tutaj ciachotkiem.
Z licznych wywiadów wynika, że w XX wieku takim składom kapel towarzyszyły również klarnety lub kornety, a także większą popularność zdobyły harmonie i akordeony (do dziś nazywane harmoniami).
W repertuarze tanecznym wiejskich kapel znajdziemy polki, chodzone, owijoki i obery. Niejednokrotnie są to melodie pochodzące od śpiewu i często towarzyszą im słowa przyśpiewek. Tradycyjny śpiew charakterystyczny dla Ziemi Sieradzkiej możemy usłyszeć na żywo, sporadycznie, u żyjących dziś jeszcze śpiewaczek starszego pokolenia lub u ich nielicznych kontynuatorek.

𝐌𝐈𝐄𝐉𝐒𝐂𝐄: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim położony jest na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, na prawym brzegu rzeki Warty. Załęczański Park Krajobrazowy utworzono w 1978 r. jako jeden z pierwszych parków krajobrazowych w Polsce. Zajmuje północno-wschodnią część Wyżyny Wieluńskiej, będącej częścią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej zwanej Jurą Polską, zamykając od północy system jurajskich parków krajobrazowych.

𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 (lista niepełna):
● Maria Stępień – warsztaty instrumentalne - orkiestra nadrzeczna
● Joanna Szaflik i lokalne śpiewaczki – śpiew dla zaawansowanych
● Joanna Skowrońska – rozśpiew
● Joanna Szaflik i Maria Stepień – warsztaty instrumentalne - basy
● Mateusz Dobrowolski – warsztaty instrumentalne - bęben obręczowy
● Grzegorz Ajdacki – taniec

𝐊𝐎𝐎𝐑𝐃𝐘𝐍𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐌𝐄𝐑𝐘𝐓𝐎𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐀: Joanna Szaflik

𝐊𝐎𝐎𝐑𝐃𝐘𝐍𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐀𝐂𝐘𝐉𝐍𝐀: Piotr Baczewski

𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐀𝐓𝐎𝐑𝐙𝐘: Łódzki Dom Kultury, Fundacja Muzyka Zakorzeniona i Fundacja Po Staremu

𝐏𝐀𝐑𝐓𝐍𝐄𝐑: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim


PO RZECE W NIEBOROWIE
wydarzenie na Facebooku


Festiwal Po rzece w Nieborowie to okazja do bliższego spotkania z wciąż żywymi muzycznymi tradycjami Regionu Łowickiego – muzyką, śpiewem i tańcem.

Tradycje, historia i krajobraz łowicki od lat inspirowały artystów – m.in. Józefa Chełmońskiego oraz Władysława Reymonta, który w podłowickich Lipcach osadził akcję powieści “Chłopi”. Bogactwem odznacza się także kultura ludowa okolic Łowicza, a jej elementy, takie jak pasiaki czy wycinanki są dziś rozpoznawalne na całym świecie. W 1933 roku magazyn National Geographic określił Łowicz wraz okolicznymi wsiami "stolicą polskiej wsi”.


OFERTA WARSZTATOWA:


Warsztaty śpiewacze

Śpiew stanowi ważny element łowickiego folkloru muzycznego. Podczas warsztatów grupa uczestników pozna przyśpiewki do tańca oraz obrzędowe pieśni weselne, zapozna się z podstawowymi technikami i stylami wykonawczymi czołowych łowickich śpiewaczek. Umiejętności będzie można wykorzystać już podczas prób i występów orkiestry taborowej!

Róża Grabowska – skrzypaczka oraz śpiewaczka muzycznie związana z regionem rawskim oraz łowickim, prowadząca licznych warsztatów śpiewaczych. Swój repertuar zawdzięcza zbiorom rodzinnym, nagraniom z udziałem Walerii Czubak oraz Marianny Woźniak oraz spotkaniom z autentycznymi śpiewaczkami łowickimi.


Warsztaty skrzypcowe

Warsztaty skierowane są dla osób grających na skrzypcach, umiejących powtarzać melodie ze słuchu. Formuła warsztatów zakłada zajęcia, podczas których uczestnicy nauczą się kilku melodii łowickich, by następnie móc szlifować grę pod okiem mistrza – Jana Szymańskiego.

Róża Grabowska – skrzypaczka, uczennica m.in. Czesława Kocemby.

Jan Szymański – pochodzący z Albinowa skrzypek, instrumentalista, grający tradycyjną muzykę łowicką. Gry na skrzypcach uczył się od dziecka, grywał na wiejskich weselach, m.in. z wyśmienitym harmonistą Czesławem Kocembą. Od 1992 roku gra w Kapeli z Lipiec Reymontowskich. Zdobywca głównej nagrody w kategorii solistów instrumentalistów na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz laureat Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w 2023 roku.


Warsztaty gry na harmonii/akordeonie

Warsztaty przeznaczone dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Uczestnicy poznają łowickie melodie oraz styl gry i techniki charakterystyczne dla regionu łowickiego.

Bartosz Puliński – harmonista, uczeń ostatnich muzykantów regionu łowickiego i łęczyckiego, członek zespołu DiaBuBu. Uczestnik licznych badań terenowych m.in. w regionie łowickim. Instruktor zespołu folklorystycznego Byszewianie, działającego w Gminno-Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Lider Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Plichtowie, działającego w ramach programu "Ogniska Muzyki Tradycyjnej 2022".


Warsztaty taneczne

Warsztaty, podczas których uczestnicy nauczą się tańców charakterystycznych dla regionu łowickiego. Grupa początkująca pozna podstawy tańca tradycyjnego, dowie się jak poruszać się w rytmie trójkowym oraz odkryje łowickie tańce – oberki, kujony i polki. Grupa zaawansowana pozna charakterystyczny dla łowickiego styl tańca i występujące tu ozdobniki.

Przemysław Bogusławski (grupa początkująca) – od 2010 roku zgłębia tajniki muzyki tradycyjnej. Główny instruktor tańca podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację („Potańc Po Staremu”, „Festiwal Łódź Fabrykancka”, potańcówki cykliczne). Tajniki tańca tradycyjnego zgłębiał zarówno pod okiem doświadczonych instruktorów (Piotr Zgorzelski, Piotr Ajdacki, Jacek Lewandowski), jak i u znakomitych tancerzy wiejskich województwa łódzkiego.

Stanisław Wróbel (grupa zaawansowana) – kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie", wieloletni praktyk tradycyjnego tańca łowickiego, zdobywca pierwszego miejsca na V Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA” w kategorii Pary Autentyczne.


Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

Zajęcia, które wprowadzą najmłodszych w świat muzyki tradycyjnej - pozwolą poznać jej rytmikę, melodie, zapoznać się z tradycyjnymi instrumentami.

Maria Stępień – absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach: skrzypce oraz muzykoterapia. Laureatka licznych nagród w konkursach związanych z muzyką tradycyjną - m.in. Baszta na 46. FkiŚL w Kazimierzu Dolnym. Prowadząca warsztaty dla dzieci - m.in. w ramach Akademii Kolberga.
Joanna Szaflik – śpiewaczka i basistka. Prowadzi liczne warsztaty śpiewacze i pracy z głosem. Uczestniczka projektów kompanii artystycznej “Mozaika Dzieciom”, w ramach których realizuje spektakle, koncerty i zajęcia dla dzieci pozwalające im poznać polską muzykę tradycyjną.

Warsztaty bębnienia po łowicku

Warsztaty pozwolą poznać charakterystyczne dla regionu łowickiego sposoby bębnienia z użyciem bębna ze stalką.

Maciej Kurczewski – harmonista, barabanista, uczeń Czesława Kocemby. Razem z kapelą Czesława Kocemby zdobył główną nagrodę w kategorii kapel – Basztę – na 51. Festiwalu Śpiewaków i Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Orkiestra taborowa

Orkiestra skierowana to możliwość spotkania się przy muzyce łowickiej dla osób grających na akustycznych instrumentach (akordeony, skrzypce, instrumenty dęte, bębny). Uczestnicy wspólnie zagrają łowickie melodie pod okiem Bartka Pulińskiego – harmonisty i lider Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Plichtowie.


W programie przewidziane są liczne atrakcje:
- przejazd bryczką  z łowicką kapelą na wozie po Nieborowie i okolicznych wsiach;
- pokaz filmowy z opowieściami - prezentacja filmów Po Staremu nagranych na ziemi łowickiej z opowieścią etnograficzną;
- wycieczki krajoznawcze;
- wykład etnomuzykologiczny.

KOSZTY:
Koszt karnetu festiwalowego to 150 zł i obejmuje on obiad oraz udział w warsztatach. Uwaga! Nocleg we własnym zakresie.



PO RZECE W DZIERŻĄZNEJ - wydarzenie minione
wydarzenie na Facebooku
link do formularza zgłoszeniowego
Festiwal Po rzece w Dzierżąznej to okazja do bliższego spotkania z wciąż żywymi muzycznymi tradycjami Regionu Łęczyckiego - muzyką, śpiewem i tańcem.

Łęczyckie leży w pradolinie Wisły, w pasie nizin środkowej Polski. Przez to terytorium, wśród bagien i torfowisk, przepływa rzeka Bzura. Tędy prowadziły już w średniowieczu dwa ważne szlaki komunikacyjne: pierwszy z Małopolski na Kujawy i Pomorze, drugi z Wielkopolski na Mazowsze. Za pierwszych Piastów zamieszkiwała tu odrębna grupa plemienna Łęczycan, których kultura, na skutek ekspansji sąsiednich regionów, w późniejszych czasach w znacznej mierze zatraciła wyróżniające je cechy.

Z dawien dawna Łęczyckie słynęło z piskorzy, rębaczy i diabła Boruty. Kiedyś w zamulonych wodach Bzury, Neru było dużo piskorzy. Stanowiły one często posiłek tamtejszej ludności, stąd też Łeczycan przezywano piskorzami lub piskorkami. Miejscowa szlachta wyróżniała się umiejętnością fechtunku i zamiłowaniem do kieliszka. W związku z tym powstały dwa porzekadła: „bić się po łęczycku” i „pić po łęczycku”. W folklorze przetrwała żywa pamięć o diable Borucie.


OFERTA WARSZTATOWA:

Warsztaty śpiewu

Śpiew w Łęczyckiem ściśle powiązany jest z muzyką instrumentalną. Wciąż żywe są także śpiewy nabożne: pieśni pogrzebowe i maryjne. Taki repertuar proponujemy na warsztatach śpiewu na Taborze Łęczyckim. Grupa początkująca skupi się na emisji, rytmice, współbrzmieniu. Grupa zaawansowana pozna tempo rubato, spróbuje improwizacji w melodii i tekście. Obie grupy spróbują swych sił w śpiewie w sytuacji na żywo, z muzykantami.

Warsztaty poprowadzą lokalne kontynuatorki tradycji Joanna Gancarczyk i Joanna Skowrońska, pochodzące z Ozorkowa. Od lat zajmują się działalnością warsztatową, wydawniczą, badaniami terenowymi. Śpiewu uczą się in situ. Wspólnie koncertują i popularyzują muzykę łęczycką m.in na stronach: Archiwum Łęczyckie czy Łęczycki Śpiewnik Weselny.

Joanna Gancarczyk - śpiewaczka, artystka plastyk, muzykantka, uczennica wiejskich muzykantów i śpiewaczek, nauczycielka śpiewu tradycyjnego. Od kilkunastu lat zbiera i wykonuje muzykę tradycyjną głównie Polski centralnej, ale również Polesia ukraińsko – białoruskiego. Mieszka w regionie Łęczyckim, gdzie bada i dokumentuje lokalne tradycje muzyczne (głównie śpiew tradycyjny) oraz organizuje działania aktywizujące społeczność lokalną. Na co dzień występuje w zespołach: Kożuch (basy, śpiew), Z Lasu (śpiew), Kust (śpiew), współtworzyła m.in. zespół Odpoczno (basy, melodyka, śpiew), projekt rekonstrukcyjny „Muzyka Kujaw”.

Joanna Skowrońska - etnolożka, śpiewaczka, współtworzy fundację Muzyka Zakorzeniona.. Od wielu lat prowadzi badania terenowe w Polsce i na Polesiu ukraińskim, a od 2010 na Dolnym Śląsku. Rejestruje, dokumentuje i bada pieśni, czego efektem są płyty wydawane przez Fundację Ważka, z którą współpracuje. Pieśni uczy się głównie u wiejskich śpiewaczek i śpiewaków, lecz ma za sobą także doświadczenia warsztatowe z wybitnymi etnomuzykologami, folklorystami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Bada zróżnicowanie emisji głosu w śpiewie tradycyjnym oraz postrzeganie pieśni przez wykonawców i odbiorców we współczesnym świecie, a także przemiany obrzędów tradycyjnych.

Warsztaty skrzypcowe

Warsztaty skierowane są dla osób grających na skrzypcach, umiejących powtarzać melodie ze słuchu. Podczas warsztatów skupimy się przede wszystkim na nauce kujonów, niespiesznych, rubatowanych melodii charakterystycznych dla regionu łęczyckiego.

Warsztaty poprowadzi Marcin Lorenc - skrzypek, dziennikarz i animator kultury. Uczeń wybitnego łęczyckiego skrzypka Tadeusza Kubiaka.

Gościem warsztatów będzie Józef Kubiak, najstarszy łęczycki skrzypek urodzony w 1926 roku!

Marcin Lorenc - skrzypek, animator, dziennikarz. Zafascynowany tradycyjną muzyką centralnej Polski, przede wszystkim z regionu łęczyckiego ale także opoczyńskiego czy sieradzkiego. Uczył się u wiejskich mistrzów, w tym: skrzypka Tadeusza Kubiaka (łęczyckie), czy skrzypka Czesława Skrzydłowskiego. W roli nauczyciela brał udział w kilku edycjach Taborów Domu Tańca w Sędku. Związany z kapelami: Kożuch, Odpoczno, Lorenc Trio, Maciej Filipczuk i Goście Weselni, Niewte.

Warsztaty instrumentalne

Warsztaty skierowane są do muzyków grających na akustycznych instrumentach (dętych, akordeonach, harmoniach i bębnach) umiejących powtórzyć melodie ze słuchu. Poprowadzi je znakomita łęczycka kapela im. Tadeusza Kubiaka. Na warsztat weźmiemy lokalne kujony, oberki, polki i marsze.

Kapela im. Tadeusza Kubiaka - Kapela powstała w 1994 roku. Do marca 2018 roku działała jako kapela Tadeusza Kubiaka, po śmierci kierownika, wybitnego łęczyckiego skrzypka,  zmieniła nazwę na kapelę im. Tadeusza Kubiaka. Zespół inspiruje się dawną muzyką regionu łęczyckiego. Wykonuje mazurki, oberki, kujawiaki, polki, marsze. Kapela jest dwukrotnym zdobywcą Baszty (2012, 2015) i dwukrotnym zdobywcą I nagrody (2008, 2018) na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Warsztaty tańca

Podczas warsztatów wprowadzimy uczestników taboru w świat tańców granych na podłęczyckich wsiach - oberkach, polkach i kujonach.

Joanna Wolańska - tancerka, choreografka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach Kompozycja i Teoria Muzyki spec. Rytmika (studia magisterskie) oraz Wokalistyka spec. Choreografia i Techniki tańca (studia licencjackie). Obecnie jest wykładowczynią na specjalności Rytmika, na której uczy przedmiotów związanych z techniką ruchu i tańcem. W wieku czterech lat rozpoczęła edukację taneczną w Zespole Tańca Ludowego Harnam w Łodzi. W zespole działała nieprzerwanie przez 25 lat, najpierw jako tancerka, później instruktorka i choreografka, a następnie kierowniczka artystyczna. W 2008 roku założyła Grupę OFF Harnam. Jako główna choreografka wypracowała oryginalny styl grupy, opierający się na inspiracji polskim folklorem i na łączeniu współczesnych technik tanecznych z tańcem ludowym. Jako tancerka i bębnistka współpracowała z kapelami związanymi z polską muzyką tradycyjną (Prusinowski Kompania, Dia Bu Bu, Kożuch, Napięcie, Słodkie Fascynacje). Brała udział w festiwalach w Polsce i za granicą, uczestniczyła w projektach artystycznych i edukacyjnych kultywujących bogactwo muzyczne polskiej wsi.


KOSZTY:
Rodzaje karnetów festiwalowych:
▫ pakiet Boruta: udział w warsztatach, nocleg w domkach i 3 obiady – 350 zł
▫ pakiet Rokita: udział w warsztatach – 200 zł
▫ pakiet Mały Boruta: nocleg w domkach i 3 obiady dla dzieci powyżej 4 lat – 200 zł


WYŻYWIENIE:
W cenie pełnego karnetu festiwalowego wliczony jest koszt obiadów (wersja wege i mięsna). Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą aneksy kuchenne w domkach


DLA KOGO?
Dorośli i młodzież / doświadczeni i dopiero zaczynający przygodę z polską muzyką tradycyjną.


Zapisy wkrótce!


REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacją w której wydarzenie zostanie odwołane z przyczyn niezależnych od organizatorów).
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
Osoby niepełnoletnie uczestniczą w festiwalu pod opieką dorosłych opiekunów.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie z przyczyn niezależnych.
Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.
Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Fotorelacja: Piotr Baczewski



 

  • 17-08-2023 - 01-10-2023

Kategoria

Wiadomości