Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Festiwal Tańca Rosa

Informujemy, że listy startowe zostały zamknięte. 
Zapraszamy wszystkich chętnych uczestników do zgłaszania się w 3 kategoriach wiekowych:
  • Dzieci - 2008 i młodsi
  • Juniorzy - 2004-2007
  • Seniorzy - 2003 i starsi. 

Uczestnicy będą rywalizować w następujących kategoriach:
  • disco dance
  • hip hop/street dance
  • ballet/jazz/modern
  • inne formy/fantasy
  • mażoretki
  • cheerlederki.
Na zgłoszenia czekamy do 21 września 2019 r. 
Organizator ma prawo do wcześniejszego zamknięcia list startowych.

Festiwal odbędzie się 4-5 października 2019 r. 

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępna w załączniku.
Dyrektor artystyczny Festiwalu - Beata Będerz - tel. 501-506-560


W dniu 4 października 2019 r. uczestnicy festiwalu mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które poprowadzą:

Ewa Kowalska-Brodek (balet) -tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Od 1995 roku tancerka zespołu baletowego, a od 2007 roku koryfejka Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1999 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wychowania muzycznego - kierunek pedagogika baletu. W 2001 roku uzyskała tytuł magistra sztuki. W latach 2005-2006 - nauczyciel tańca w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Głownie. W latach 2006-2009,2012/2013- pedagog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. W latach 2010/2011 nauczyciel tańca w Akademii Formy i Tańca „Odoriko” w Łodzi oraz współpraca z Towarzystwem Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych – prowadzenie warsztatów tanecznych dla instruktorów amatorskich zespołów osób niepełnosprawnych. Uczestniczka licznych kursów pedagogicznych z zakresu metodyki tańca klasycznego, literatury baletowej i technik uzupełniających. W 2010 roku współpraca artystyczna jako asystent choreografa z The Izraeli Opera Tel-Aviv-Yafo w Izraelu („Dama Pikowa” reż. Mariusz Treliński, chor. Emil Wesołowski). W latach 2010-2011 asystent choreografa w Teatrze Wielkim w Łodzi („Dama Pikowa” reż. Mariusz Treliński, chor. Emil Wesołowski; „Kochankowie z klasztoru Valdemosa” reż. Tomasz Konina, chor. Anna Krzyśków; „Najpiękniejsze chóry świata” reż. Kazimierz Knol). W 2012 roku prowadzenie zajęć ruchu scenicznego z Chórem Dziecięcym Teatru Wielkiego w Łodzi. W latach 2010-2016 prowadzenie warsztatów artystyczno-edukacyjnych dla dzieci w Teatrze Wielkim w Łodzi. Założycielka Brodek Balet Studio, w którym od 2014 roku prowadzi zajęcia tańca klasycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2014 roku współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głownie z zespołem ISKIERKI jako instruktor i choreograf. Od 2015 roku współpraca z Poddębickim Domem Kultury i Sportu jako nauczyciel baletu i trener grupy mażoretek „Dalia”. Od 2016 roku współpraca z Wrzesińskim Ośrodkiem Kultury – prowadzenie warsztatów baletowych. Juror konkursów tanecznych w Polsce takich jak „Impresje taneczne” Piotrków Trybunalski, „Grand Prix Polski Wrześni” Września, „Taneczne Wiktorie” Głowno.




Sebastian Białobrzeski (balet, jazz, taniec współczesny) Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, charakterystycznego, ludowego. Choreograf, juror wielu festiwali w Polsce i zagranicą. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale – Pedagogiki Baletu, gdzie uzyskał tytuł mgr sztuki. W latach 1990 – 2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej. Na swoim koncie ma liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych / Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Włochy/. Współpracuje z grupami tanecznymi : cheerleaders, pompon show, mażoretki, disco dance, modern, jazz, balet, show dance. Organizator Letnich Warsztatów Tańca oraz festiwali Białobrzeski Dance Show - Art. Choreograf spektakli "Dziadek do Orzechów" oraz "Królewna Śnieżki i 7 Krasnoludków". Obecnie współpracuje z wieloma zespołami tanecznymi w całej Polsce.





Koszt warsztatów 10 zł/os za godzinę,  istnieje możliwość domówienia konkretnego stylu tańca dla grupy. Godziny i dzień warsztatów są ustalane pod numerem telefonu: tel. 501-506-560
 
Cele Festiwalu to przede wszystkim: popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacja uczestników w różnych stylach tanecznych, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z zespołami, integracja środowiska tanecznego w duchu fair play oraz wzbogacenie ofery kulturalnej Łódzkiego Domu Kultury.

Załączniki artykułu

program_ROSA_taniec (Pobrań: 288)
Festiwal ROSA regulamin (Pobrań: 478)
  • 21-09-2019

Kategoria

Wiadomości