Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

KONCERT NOWOROCZNY

10 stycznia o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej ŁDK usłyszymy polskie i zagraniczne kolędy w oryginalnych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Stowarzyszenia Śpiewaczego - Canto Alegre pod dyrekcją Piotra Piątkowskiego.

10 stycznia o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej ŁDK usłyszymy polskie i zagraniczne kolędy w oryginalnych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Stowarzyszenia Śpiewaczego - Canto Alegre pod dyrekcją Piotra Piątkowskiego.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi,  Stowarzyszenie Śpiewacze - Canto Alegre w Łodzi,
 
Soliści :
Agnieszka Strejb – sopran
Olga Maroszek – alt
Rafał Gzella – fortepian
Dyrygent oraz aranżacje – Piotr Piątkowski
Dyrygent chóru – Jan Kondratowicz
Narrator – Adam Mortas
 
W programie:
polskie i zagraniczne kolędy w oryginalnych aranżacjach

Piotr Piątkowski - łódzki kompozytor, aranżer, dyrygent, od dziecka zafascynowany muzyką i kompozycją. Brał udział w licznych koncertach solowych, kameralnych oraz z orkiestrą symfoniczną. Jego pasją jest  kompozycja, aranżacja oraz improwizacja organowa i fortepianowa. W 2009 r. brał udział przy tworzeniu i wystawianiu musicalu ‘’Mistrz i Małgorzata’’, przez grupę teatralną VERDE w teatrze V6. Jest pomysłodawcą oraz autorem utworu wokalno-instrumentalno - tanecznego kantaty pt „ Majestat Życia’’, do którego libretto napisał Łukasz Kłysz. Przesłaniem i główną ideą tego dzieła jest miłość oraz emocje, z którymi człowiek na co dzień się spotyka. Piotr Piątkowski założył również studio nagraniowe Music Box Studio oraz agencję koncertową, gdzie współpracuje  z Filipem Chojnackim i Arkadiuszem Pijanowskim.
 
Jan Kondratowicz - chórmistrz, pedagog, wieloletni dyrygent chóru kameralnego Canto Sonoro. Autor wielu opracowań chóralnych, dyrektor artystyczny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału w Łodzi. Członek rady artystycznej Łódzkiego Festiwalu Chóralnego - Cantio Lodziensis.
 
Olga Maroszek - W roku 2010 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim  Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Śpiewała partie altowe w takich dziełach jak: „Missa Brevis in B” W.A. Mozarta (2004),„Oratorium na Boże Narodzenie” Camille’a Saint – Saensa (2006, Filharmonia Łódzka),”Stabat Mater” Mariana Sawy (2007, Akademia Muzyczna w Łodzi) „Missa Brevis In D” W.A. Mozarta (2008, Filharmonia Łódzka), „Oda na urodziny Królowej Anny” G.F. Haendla (2009, Pałac Poznańskiego w Łodzi), „Msza Koronacyjna C-dur” W.A.Mozarta (2009), „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego (2010). W grudniu 2009 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Juliusza Cezara w operze „Juliusz Cezar” G.F.Haendla pod dyrekcją Paula Esswooda i w reżyserii Artura Stefanowicza. W grudniu 2010 śpiewała rolę Milleny i Marii Antonii w światowej prapremierze opery Marty Ptaszyńskiej „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” w Teatrze Wielkim w Łodzi pod dyrekcją Wojciecha
Michniewskiego i w reżyserii Tomasza Koniny. Jako studentka Studiów Doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi śpiewała partię solową Zity w operze studenckiej „Gianni Schicchi”  G. Pucciniego, która została wystawiona w Teatrze Nowym w Łodzi pod dyrekcją Andrzeja Straszyńskiego w kwietniu 2011 r.Brała udział w kursach interpretacji muzyki barokowej Piotra Łykowskiego (2007) i Artura Stefanowicza (2009), w kursie mistrzowskim Laurenta Pillota (2009) oraz w kursie fonetyki języków obcych w śpiewie prowadzonym przez Esther de Bros ze Szwajcarii (2009). Na XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w kwietniu 2009 roku zdobyła nagrodę specjalną od Giuseppe Giacominiego w postaci tygodniowego pobytu we Włoszech i lekcji śpiewu. W sierpniu 2009 odbyła indywidualny kurs mistrzowski prowadzony przez Giuseppe Giacominiego we Włoszech – w ramach przyznanej nagrody. W marcu 2010 zdobyła I Nagrodę oraz Wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na XII Międzyuczelnianym Konkursie w Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. W kwietniu 2010 roku wraz z pianistką Julią Laskowską uzyskała I Nagrodę w kategorii głos z fortepianem na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. Od 2008 roku współpracuje z łódzkim kompozytorem i wykładowcą AM w Łodzi, Rafałem Gzellą, z którym nagrała dwie płyty. Jedną z muzyką autorstwa kompozytora do słów wierszy poetów polskich „Dzika róża i inne cykle do słów poetów polskich” (2010) oraz „Saudades” wydaną w 2011 r. z opracowanymi na fortepian przez kompozytora znanymi utworami do tekstów takich autorów jak m.in. A. Osiecka czy W. Młynarski. W 2009 roku wraz z pianistką Elżbietą Tyszecką nagrała płytę wydaną przez wydawnictwo Acteprealable z pieśniami polskich kompozytorów pt. „Polish Songs”. Jako solistka współpracuje z kilkoma łódzkimi chórami. Bierze udział w licznych koncertach zarówno na terenie Łodzi jak również w innych miastach Polski, a także w Niemczech (Musik Akademie w Rheinsbergu, 2007,2008).
 
Rafał Gzella - Związany zawodowo z łódzką Akademią Muzyczną od 1984 roku; początkowo jako asystent, potem adiunkt w Katedrze Fortepianu. Od 1992 roku rozpoczął także pracę jako pianista akompaniator na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Od kilku lat uczy fortepianu na Wydziale Edukacji Artystycznej w Akademii Muzycznej. Prowadzi intensywną działalność koncertową, zarówno solową, jak i z wieloma śpiewakami. Od kilku lat komponuje. Pisze cykle pieśni do wierszy polskich poetów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskie j- Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Leopolda Staffa, Jarosława Iwaszkiewicza, księdza Jana Twardowskiego, Władysława Broniewskiego czy Mirona Białoszewskiego. W 2010 roku wszystkie skomponowane przez niego utwory zostały nagrane na płytę Dzika róża i inne cykle do słów poetów polskich. Wraz z Olgą Maroszek nagrał również płytę Saudades, zawierającą znane utwory z tekstami m.in. Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w jego własnych aranżacjach. Artysta jest kierownikiem muzycznym, współrealizatorem i pianistą w musicalu Cień (muzyka Maciej Małecki, słowa Wojciech Młynarski). Spektakl ten, wyreżyserowany przez Andrzeja Żarneckiego, został zrealizowany przez Stowarzyszenie Śpiewacze „Canto Sonoro” w Łodzi, w ramach projektu dedykowanego młodym twórcom sztuki i spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

informacje : muzyka@ldk.lodz.pl

sprzedaż biletów przed koncertem
 
Zapraszamy!