Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

mixer regionalny 2016

Serdecznie zapraszamy na MIXER REGIONALNY 2016!
 
Łódzki Dom Kultury serdecznie zaprasza na święto województwa łódzkiego. Ten weekend warto spędzić razem z nami. W ramach Miksera Regionalnego 2016przygotowaliśmy moc kulturalnych atrakcji.
W sobotę i niedzielę zapraszamy na ulicę Piotrkowską w okolice pasażu Schillera oraz do Galerii ŁDK.
 
Na stoiskach Łódzkiego Domu Kultury odbywać się będą warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty plastyczne - tkanie gobelinu oraz regionalny quiz "Odkryj Łódzkie" z nagrodami.
Na pasażu Schillera Łódzki Domu Kultury organizuje  również Regionalną Scenę, na której wystąpią zespoły muzyczne z całego województwa. W przerwach pomiędzy artystami zaprezentuje się m.in.: Studio Becketta z otwartym castingiem, odbędzie się również pokaz tai - chi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem poniżej.
 
W Galerii Nowej ŁDK prezentowana będzie wystawa pt. "IX Pejzaż malowany ziemi łódzkiej-spotkajmy się w powiecie zgierskim". Jest to zbiór 70 pejzaży przedstawiających ciekawe miejsca powiatu zgierskiego jego przyrodę, architekturę zabytkową i współczesną oraz motywy charakterystyczne dla danej gminy. Wystawa organizowana jest w ramach Mixera Regionalnego. Wernisaż wystawy  3 września 2016 o godz. 14.00 Galeria Nowa. Wystawa czynna: 3.09 (sobota) w godz.  14.00 -18.00, 4.09 (niedziela) w godz. 12.00-18.00
                
 
                    
 Poniżej szczegółowy program koncertów:
 
SOBOTA  3 września 2016, godz. 13.00 do 16.00
Scena - Piotrkowska – Pasaż Schillera, koncert poprowadzi:  Janusz Wielgosz

 
 13.00 – 13.25 Zespól  Dziecięco Młodzieżowy - Tęcza – GOKiS w Łyszkowicach
                                                  
                                                               
13.30 – 14.00 Zespól folklorystyczny - Szycha – GOK w Lutomiersku
Zespól folklorystyczny Szycha istnieje od 1999r. Kultywuje folklor ziemi sieradzkiej. Dał już bardzo wiele występów, w tym m.in. w Sali Kongresowej  w Warszawie w 2005r. oraz na Węgrzech w 2005 i 2007r. Kierownik muzyczny – Waldemar  Zybała
 
14.05 - 15.00 Orkiestra Dęta OSP przy GDK w Brójcach                                 
 Orkiestra nawiązała współpracę z Gminnym Ośrodku Kultury (GOK w Brójcach. Nastąpił  rozwój współpracy z GOK w Brójcach, Orkiestra wystąpiła w cyklu spotkań z zasłużonymi mieszkańcami Ziemi Brójeckiej, organizowanymi przez GOK w Brójcach. Gminny Ośrodek Kultury  w Brójcach objął  patronat nad Orkiestrą Dętą OSP w Kurowicach.
                                                                                                                                                                            
 - Zespół Tańca Współczesnego - Terps /2 formacje/ działające przy GOK w Brójcach  
            
 15.00 – 15.30 Soliści działający przy MOK w Łęczycy – Patrycja Olczak,Ula Olczak
Opiekun instruktor – Dariusz Kuś                                                                                                                         
  
15.35 – 16.15  Kapela folklorystyczna – Krośniewiacy GOK w Krośniewicach                         
Kapela działa przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Jest aktywna artystycznie koncertując na terenie woj. Łódzkiego, brała również udział w konkursach i przeglądach zdobywając nagrody. Kapela wykonuje popularne szlagiery folkloru miejskiego, muzyki podwórkowej jak również  kompozycje własne.                                                              
 
 
NIEDZIELA  4 września 2016   godz. 10.00 do 17.00
Scena Piotrkowska - Pasaż  Schillera, prowadzenie koncertu Janusz Wielgosz

 
10.00 – 10.45  Zespół instrumentalno-wokalny Vena  MOK w Tuszynie
Zespół VENA istnieje od trzech lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie. Tworzą go:Magdalena Jargan – gitara akustyczna, śpiew Adam Jargan – keyboard, śpiew Bartosz Bocheński – gitara basowa Filip Wierzejski – perkusja. Zespół ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach piosenki. Wykonuje covery znanych polskich wykonawców i zespołów (Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Kasia Popowska, Brodka, Grzegorz Ciechowski, Myslovitz, Hey, Enej, Wilki i inne). Opiekun zespołu Bogdan Lesiak.
- Zespół tańca nowoczesnego First Step MOK w Tuszynie       
                                                                    
11.00 – 11.30 Dziecięcy Zespół Ludowy – Krzewina z Bobrownik  - filia GOK w Nieborowie
               
11.35 – 11.55 Zespół wokalny – GOKiS w Słupi
                         
                                                                                                
12.00 – 12.25 Zespół Pieśni Ludowej - Kiernozianie oraz kapela
Zespół Pieśni Ludowej „KIERNOZIANIE” powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiernozi w 1996 roku. Jest zespołem wielopokoleniowym.  W swoim repertuarze zespół posiada pieśni ludowe, biesiadne, folkowe i wiele innych z różnych regionów Polski, najwięcej z łowickiego. Piosenki i przyśpiewki zespół często śpiewa gwarą łowicką. Zespół oraz kapela są wielokrotnymi laureatami przeglądów i festiwali folklorystycznych. W roku 2010 „KIERNOZIANIE” otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierownik zespołu – Bożena Olczak, Instruktor śpiewu – Beata Lewaniak.
 
12.30 – 12.55 Soliści wokaliści działający przy MOK w Sulejowie
                         
- Natasza Bartłomiejczyk - 13 lat, zdobywczyni wielu nagród na festiwalach wokalnych i konkursach interpretacji teatralnych wierszy; m.in.; w ŁDK-u była zwyciężczynią na autorską piosenkę przewodnią do "Kolorowej lokomotywy", którą to stworzyłyśmy od podstaw (tekst, muzyka, aranżacja, wykonanie wokalne, choreografia/
-  Borys Bartłomiejczyk, 7,5 roku, ale już kilka Grand Prix na koncie, w tym z ostatniego weekendu - Grand Prix międzynarodowej Intermuzy pod dyr. Jacka Cygana, który nazwał Borysa "nadzieją i przyszłością polskiej piosenki:",  tytuł Super Gwiazdy z ogólnopolskiego festiwalu w Piotrkowie
               
 
13.15 – 14.00  Estradowa Orkiestra Miasta - Gminy  Stryków                             
Estradowa Orkiestra działa przy MGOK w Strykowie, a  dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski. W kilkunastoosobowym zespole muzykuje młodzież oraz osoby dorosłe. Starannie dobrany repertuar uwzględniający perły światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, trafna ich aranżacja i wykonanie, to wszystko stanowi o atrakcyjności Orkiestry.
 
 14.15 – 15.00  Grupa mażoretek Dalia  działająca przy Domu Kultury w Poddębicach 
                             
 15.00 – 15.20
  Zespól śpiewaczy - Gałkowianie wraz z kapelą
                                      
15.30 – 16.00 
 Zespół – Odpoczno z Opoczna 
Odpoczno powstałe w 2014  inspiruje się ludową twórczością opoczyńską. Grupę tworzą młodzi muzycy zajmujący się różnymi gatunkami - od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywny rock, aż po polską muzykę tradycyjną.                                                                                            
  
 16.15 – 16.45  Kapela  folklorystyczna z Warty                        
Zespół powstał w 2011 roku przy Warckim Centrum Kultury w Warcie. Dwukrotnie brał udział w Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka”, gdzie zdobył m.in. przyznawaną przez Jury nagrodę MKiDN. Zespół zagrał wiele koncertów (plenery, kluby), wystąpił w regionalnej TV Łódź, rozgłośni „Radio Łódź” i Nasze Radio”  Sieradz. W ubiegłym roku nagrał  i wydał płytę CD pt. ”Jak jo pójde na rynecek”. Wszystkie wykonywane przez zespół utwory to opracowane, autentyczne ludowe piosenki zaczerpnięte z repertuaru solistów i zespołów śpiewaczych z Sieradzkiego. Linia melodyczna pozostała nie zmieniona, a teksty wykonywane są lokalną gwarą. Aranżacje zawierają wiele różnorodnych wpływów.
                                                                                                                                        
 17.00 – 17.30 Zespół Maze of Sound z Łodzi
Zespół Maze Of Sound (Labirynt dźwięku) powstał w lutym 2012 roku w Łodzi.  Ma już na swoim koncie sukcesy na gruncie rockowych festiwali. Grupa wystąpiła w wielu renomowanych klubach muzycznych w Polsce oraz pojawiała się na imprezach plenerowych i charytatynych.  Kapela występowała w takich lokalach jak: Wytwórnia, Scenografia, Lizard King (Łódź), Sztuki i Sztuczki, Fonobar (Warszawa) czy Od zmierzchu do świtu (Wrocław) oraz na koncertach w plenerze czy wydarzeniach dobroczynnych (np. scena główna WOŚP 2012 w Pabianicach). W styczniu 2013 roku Maze Of Sound nagrał mini album “Man in the balloon” zawierającą 3 kompozycje: “Rain Charmer”, “Animal” i “Man in the balloon”. Kompozycje zespołu można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Złote Przeboje, Radio Łódź, Radio Planeta czy Radio Żak. Zespół posiada nagraną płytę CD.
Łódzki Dom Kultury serdecznie zaprasza na święto województwa łódzkiego. Ten weekend warto spędzić razem z nami. W ramach Miksera Regionalnego 2016 przygotowaliśmy moc kulturalnych atrakcji.
W sobotę i niedzielę zapraszamy na ulicę Piotrkowską w okolice pasażu Schillera oraz do Galerii ŁDK.
 
Na stoiskach Łódzkiego Domu Kultury odbywać się będą warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty plastyczne - tkanie gobelinu oraz regionalny quiz "Odkryj Łódzkie" z nagrodami.
Na pasażu Schillera Łódzki Domu Kultury organizuje  również Regionalną Scenę, na której wystąpią zespoły muzyczne z całego województwa. W przerwach pomiędzy artystami zaprezentuje się m.in.: Studio Becketta z otwartym castingiem, odbędzie się również pokaz tai - chi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem poniżej.
 
W Galerii Nowej ŁDK prezentowana będzie wystawa pt. "IX Pejzaż malowany ziemi łódzkiej-spotkajmy się w powiecie zgierskim". Jest to zbiór 70 pejzaży przedstawiających ciekawe miejsca powiatu zgierskiego jego przyrodę, architekturę zabytkową i współczesną oraz motywy charakterystyczne dla danej gminy. Wystawa organizowana jest w ramach Mixera Regionalnego. Wernisaż wystawy  3 września 2016 o godz. 14.00 Galeria Nowa. Wystawa czynna: 3.09 (sobota) w godz.  14.00 -18.00, 4.09 (niedziela) w godz. 12.00-18.00 
              
Poniżej szczegółowy program koncertów:
 
SOBOTA  3 września 2016
godz. 13.00 do 16.00
Scena - Piotrkowska – Pasaż Schillera
koncert poprowadzi:  Janusz Wielgosz
 
  
13.00 – 13.25 Zespól  Dziecięco Młodzieżowy - "Tęcza"– GOKiS w Łyszkowicach
                                                                                                                
13.30 – 14.00 Zespól folklorystyczny - "Szycha" – GOK w Lutomiersku
Zespól folklorystyczny "Szycha" istnieje od 1999 r. Kultywuje folklor ziemi sieradzkiej. Dał już bardzo wiele występów, w tym m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie w 2005 r. oraz na Węgrzech w 2005 i 2007 r. Kierownik muzyczny – Waldemar Zybała
 
14.05 - 15.00 Orkiestra Dęta OSP przy GOK w Brójcach                           
Orkiestra wystąpiła w cyklu spotkań z zasłużonymi mieszkańcami Ziemi Brójeckiej, organizowanymi przez GOK w Brójcach.
Zespół Tańca Współczesnego - Terps /2 formacje/ działające przy GOK w Brójcach  
            
15.00 – 15.30 Soliści działający przy DK w Łęczycy:
Patrycja Olczak,Ula Olczak
Opiekun instruktor – Dariusz Kuś                                                                                                                         
  
15.35 – 16.15 Kapela folklorystyczna – Krośniewiacy GCKiS w Krośniewicach                         
Kapela działa przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Jest aktywna artystycznie koncertując na terenie woj. Łódzkiego, brała również udział w konkursach i przeglądach zdobywając nagrody. Kapela wykonuje popularne szlagiery folkloru miejskiego, muzyki podwórkowej jak również kompozycje własne.                                                              
 
 

NIEDZIELA 4 września 2016
godz. 10.00 do 17.00
Scena Piotrkowska - Pasaż  Schillera
koncert poprowadzi: Janusz Wielgosz
 

10.00 – 10.45  Zespół instrumentalno-wokalny VENA- MOK w Tuszynie
Zespół VENA istnieje od trzech lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie. Tworzą go:Magdalena Jargan – gitara akustyczna, śpiew Adam Jargan – keyboard, śpiew Bartosz Bocheński – gitara basowa Filip Wierzejski – perkusja. Zespół ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach piosenki. Wykonuje covery znanych polskich wykonawców i zespołów (Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Kasia Popowska, Brodka, Grzegorz Ciechowski, Myslovitz, Hey, Enej, Wilki i inne). Opiekun zespołu Bogdan Lesiak.
Zespół tańca nowoczesnego "First Step" MOK w Tuszynie       
                                                                    
11.00 – 11.30 Dziecięcy Zespół Ludowy – Krzewina z Bobrownik  - filia GOK w Nieborowie
               
11.35 – 11.55 Zespół wokalny – GOKiS w Słupi
                                                                                                                       
12.00 – 12.25 Zespół Pieśni Ludowej - "Kiernozianie oraz kapela"
Zespół Pieśni Ludowej „KIERNOZIANIE” powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiernozi w 1996 roku. Jest zespołem wielopokoleniowym. W swoim repertuarze zespół posiada pieśni ludowe, biesiadne, folkowe i wiele innych z różnych regionów Polski, najwięcej z łowickiego. Piosenki i przyśpiewki zespół często śpiewa gwarą łowicką. Zespół oraz kapela są wielokrotnymi laureatami przeglądów i festiwali folklorystycznych. W roku 2010 „KIERNOZIANIE” otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierownik zespołu – Bożena Olczak, Instruktor śpiewu – Beata Lewaniak.
 
12.30 – 12.55 Soliści wokaliści działający przy OkiS w Sulejowie
                         
Natasza Bartłomiejczyk - 13 lat, zdobywczyni wielu nagród na festiwalach wokalnych i konkursach interpretacji teatralnych wierszy; m.in.; w ŁDK-u była zwyciężczynią na autorską piosenkę przewodnią do "Kolorowej lokomotywy", którą to stworzyłyśmy od podstaw (tekst, muzyka, aranżacja, wykonanie wokalne, choreografia/
Borys Bartłomiejczyk, 7,5 roku, ale już kilka Grand Prix na koncie, w tym z ostatniego weekendu - Grand Prix międzynarodowej Intermuzy pod dyr. Jacka Cygana, który nazwał Borysa "nadzieją i przyszłością polskiej piosenki:",  tytuł Super Gwiazdy
z ogólnopolskiego festiwalu w Piotrkowie
               
13.15 – 14.00 Estradowa Orkiestra Miasta - Gminy Stryków                             
Estradowa Orkiestra działa przy OKiS w Strykowie, a dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski. W kilkunastoosobowym zespole muzykuje młodzież oraz osoby dorosłe. Starannie dobrany repertuar uwzględniający perły światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, trafna ich aranżacja i wykonanie, to wszystko stanowi o atrakcyjności Orkiestry.
 
14.15 – 15.00 Grupa mażoretek "Dalia" działająca przy Domu Kultury w Poddębicach 
 
15.00 – 15.20 Zespól śpiewaczy - "Gałkowianie" wraz z kapelą
                                      
15.30 – 16.00
 Zespół – ODPOCZNO z Opoczna 
ODPOCZNO powstałe w 2014  inspiruje się ludową twórczością opoczyńską. Grupę tworzą młodzi muzycy zajmujący się różnymi gatunkami - od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywny rock, aż po polską muzykę tradycyjną.                                                                                            
  
16.15 – 16.45 Kapela folklorystyczna z Warty                        
Zespół powstał w 2011 roku przy Warckim Centrum Kultury w Warcie. Dwukrotnie brał udział w Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka”, gdzie zdobył m.in. przyznawaną przez Jury nagrodę MKiDN. Zespół zagrał wiele koncertów (plenery, kluby), wystąpił w regionalnej TV Łódź, rozgłośni „Radio Łódź” i Nasze Radio”  Sieradz. W ubiegłym roku nagrał  i wydał płytę CD pt. ”Jak jo pójde na rynecek”. Wszystkie wykonywane przez zespół utwory to opracowane, autentyczne ludowe piosenki zaczerpnięte z repertuaru solistów i zespołów śpiewaczych z Sieradzkiego. Linia melodyczna pozostała nie zmieniona, a teksty wykonywane są lokalną gwarą. Aranżacje zawierają wiele różnorodnych wpływów.
                                                                                                                                        
17.00 – 17.30 Zespół "Maze of Sound" z Łodzi
Zespół "Maze Of Sound" (Labirynt dźwięku) powstał w lutym 2012 roku w Łodzi. Ma już na swoim koncie sukcesy na gruncie rockowych festiwali. Grupa wystąpiła w wielu renomowanych klubach muzycznych w Polsce oraz pojawiała się na imprezach plenerowych i charytatynych. Kapela występowała w takich lokalach jak: Wytwórnia, Scenografia, Lizard King (Łódź), Sztuki i Sztuczki, Fonobar (Warszawa) czy Od zmierzchu do świtu (Wrocław) oraz na koncertach w plenerze czy wydarzeniach dobroczynnych (np. scena główna WOŚP 2012 w Pabianicach). W styczniu 2013 roku Maze Of Sound nagrał mini album “Man in the balloon” zawierającą 3 kompozycje: “Rain Charmer”, “Animal” i “Man in the balloon”. Kompozycje zespołu można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Złote Przeboje, Radio Łódź, Radio Planeta czy Radio Żak. W 2014 zespół wydał debiutancką płytę "Sunray", która zbiera dobre recenzje w Polsce i za granicą. Maze Of Sound zdobył I Nagrodę na festiwalu Rockowanie 2014 w Łodzi, organizowanym przez Łódzki Dom Kultury oraz Busko-Rock 2013 w Busku-Zdroju. W 2015, album zespołu - "Sunray" został wybrany Polskim Albumem Roku przez Stowarzyszenie "Progres" oraz zajął 4 miejsce w kategorii "Najlepsza Płyta Rock 2015" na portalu Muzykoholicy.com. W październiku 2016 Maze Of Sound wystąpi na Lancaster Music Festival w Anglii. Na scenie Maze Of Sound łączy rocka z elementami teatru.
Zespół współpracuje z Łódzkim Domem Kultury.
 
 
Ponadto zapraszamy na działania pod sceną:
 
PASAŻ ARTYSTYCZNY  -  miejsce prezentacji  prac artystów współpracujących i sympatyzujących z Łódzkim Domem Kultury. Artyści pokażą efekt swojego talentu i pracy w dziedzinie malarstwa, rysunku, biżuterii.
 
Pokaz TAI - CHI i CHI GONG
Pani Jagoda Kunikowska, instruktor prowadzący zajęcia Tai chi i Qi Gong w Łódzkim Domu Kultury wraz z uczestnikami zajęć zaprezentuje ciąg opracowanych w IX wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów, które korzystnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. Bardzo efektownie zaprezentuje również ruch z mieczami.QI GONG wzmacnia zdrowie, podnosi odporność. Ma wielowiekową tradycję, jest cały czas ćwiczony przez miliony osób. Ćwiczenia te są jednym z elementów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Trening obejmuje ćwiczenia regulujące przepływ wewnętrznej energii Chi.  Ruch ten pomaga osiągnąć dobre samopoczucie, wysoką sprawność, pogodę ducha oraz pozytywne nastawienie do życia.Zajęcia prowadzi mgr JAGODA KUNIKOWSKA, praktykująca Qi Gong od 25 lat, czerpiąca wiedzę bezpośrednio od Chińskich Mistrzów, tak Qi Gong jak i Tai Chi. Posiada uprawnienia uznawane przez Ministerstwo Sportu, jak i Chiński Związek Wu Shu.Zajęcia prowadzone są wybitnie prozdrowotnie, łącząc ćwiczenia fizyczne z rozległą wiedzą z zakresu Tradycyjnej medycyny Chińskiej w jedną, niezwykle korzystną dla uczestników całość.