Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Poznaj nasze teatry

Zachęcamy do obejrzenia cyklu rozmów z szefami teatrów amatorskich, które znajdują się przy Łódzkim Domu Kultury. To okazja do poznania specyfiki poszczególnych grup teatralnych, metod pracy z aktorem oraz terminami spotkań. 

TEATR POD LUPĄ
Teresa Radzikowska-Binkowska - absolwentka Wydziału Filologicznego UŁ, dyplomowana aktorka i pedagog.Jako aktorka występowała w zespole teatru STU KRZESEŁ i TEATRU 77, w których zagrała wiele ról, m.in w kultowym spektaklu „Moskwa-Pietuszki”. Od 1991r. założycielka i reżyserka spektakli Teatru pod Lupą. 

TEATR YETA

Adam Wrzesiński - reżyser teatru YETA, prowadzący zajęcia dla młodzieży i dorosłych od 16 roku życia. Amator (czyli pasjonat) teatru, literatury i filmu, wieloletni (od 1991 roku) aktor offowej Grupy Teatralnej „Dziewięćsił”, recytator, instruktor teatralny, od 2006 roku instruktor dramy II stopnia.
Uczestnik wielu festiwali, przeglądów i wypraw teatralnych (również międzynarodowych), często dostrzegany i doceniany, czasem również nagradzany za kreacje indywidualne i zespołowe (np.: na VII i X ŁóPTA, czy III FMFT „Windowisko”).

TEATR IMPROWIZACJI TADAM
Wojciech Hübner - urodzony w 1964 roku łodzianin w pierwszym pokoleniu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek Związku Literatów Polskich. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, animator kultury. Jest fundatorem i Vice Prezesem Fundacji Teatr Na Głowie, której cele to wychowanie przez sztukę i promowanie wydarzeń artystycznych. Współpracował z Andrzejem Konicem (reżysersko), z Teatrem Nowym w Łodzi (literacko). Wydał cztery tomiki poezji. Jego wiersze były nagradzane w licznych turniejach poetyckich.
Jest Aktorem łódzkiego Teatru Improwizacji TADAM. Od lat współpracuje z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów i tworzenia mostów międzypokoleniowych. Prowadzi warsztaty artystyczne z wykorzystaniem technik improwizacji. W najbliższych planach ma wydanie kolejnego tomiku „Garść drobniaków” oraz zbioru wierszowanych bajek nie tylko dla dzieci.

PERON 323
Barbara Bortkiewicz – Duchem z Łodzi, choć wychowała się w Nałęczowie. Zawód wyuczony i wykonywany: malarz.
Doświadczenie z reżyserii zdobywała od 1997 roku; na studiach artystycznych na UMCS-ie, podczas współpracy z PWSFTiTV , TVP jako autor reportaży oraz przy realizacji własnych filmów dokumentalnych i spektakli teatralnych w Lublinie, potem w Łodzi. Warsztaty teatralne najpierw w Firleju, Lublinie, potem w Łodzi, prowadziła od 1996. Stworzyła swoją własną technikę aktorską – technikę motyla.
Jako reżyser wykonała adaptację opowiadań m. in. Ernesta Hemingway’a, Bolesława Prusa, Edmunda Amicisa, a obecnie reżyseruje także własne utwory dramatyczne. Od 2010 roku jest założycielem zespołu teatralnego, aktualnie pod nazwą PERON 323.

Kategoria

Teatr