REGIONALNA OTWARTA SCENA ARTYSTYCZNA W ŁDK
Łódzka scena artystyczna w Regionie Łódzkim jest interesująca i zróżnicowana. O tym jak ona wygląda, można będzie się przekonać podczas Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej, której inauguracja odbędzie się już 20 marca. W tym dniu, od godziny 15.00 Sala Kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury otworzy się na wybrane, różnorodne pod względem stylistycznym formy artystycznej działalności z Regionu. Zapraszamy!
Inauguracja Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej - ROSA
20 marca 2013 r., od godz. 15.00
Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18 90-113 Łódź
Prowadzenie: Rafał Tomczyk
Łódzka scena artystyczna w Regionie Łódzkim jest interesująca i zróżnicowana. O tym jak ona wygląda, można będzie się przekonać podczas Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej, której inauguracja odbędzie się już 20 marca. W tym dniu, od godziny 15.00 Sala Kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury otworzy się na wybrane, różnorodne pod względem stylistycznym formy artystycznej działalności z Regionu.
Ideą naszej inicjatywy jest cykliczna prezentacja osiągnięć twórczych uzdolnionych artystów amatorów działających w Regionie Łódzkim na nowoczesnej i dobrze wyposażonej scenie ŁDK. Występy różnorodnych grup: kabaretowych, teatralnych, zespołów muzycznych, solistów będą sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów oraz wymianie doświadczeń.
Podczas inauguracji wystąpią:
Tadeusza Nic Nie Rusza – zespół instrumentalno-wokalny działający przy Wieluńskim Domu Kultury powstał w 2003 roku, a jego nazwa ściśle związana jest z patronem I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, skąd wywodzą się jego członkowie. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, miasta, powiatu i województwa. Repertuar zespołu jest zróżnicowany: od muzyki poważnej poprzez jazzową, popową, rockową oraz folk. Sukcesem zespołu jest również wydanie w 2012 roku płyty CD, na której znajdują się interesujące utwory w ciekawych autorskich aranżacjach.
Jagoda Majtyka – wokalistka reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu. Śpiew jest jej największą pasją, gra również na skrzypcach. Od 10-go roku życia uczęszcza na lekcje śpiewu do Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu, a jej opiekunem artystycznym jest Marek Dera. Jagoda jest laureatką wielu festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Zdobyła m.in. I nagrodę na VIII Międzynarodowym Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Piosenki „O Bursztynową Nutkę" w Trzebiatowie, wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard" w Białymstoku, III nagrodę „Brązowa Podlaska Nuta" na VI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta 2011" w Bielsku Podlaskim.
Victoria – zespół wokalny, który tworzą uczniowie Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki
w Szadku. Kierownictwo artystyczne sprawuje Anna Mielczarek. Zespół jest bardzo aktywny artystycznie na terenie gminy, uczestnicząc w wielu koncertach. W 2012 roku występował podczas Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” prezentując repertuar w stylu gospel. Wielką orędowniczką działalności tej sympatycznej grupy jest Wanda Nowak – Sekretarz Gminy i Miasta Szadek.
Banana Perwers – grupa teatralna powstała w 2008 roku i działa przy klubie Oaza w Skierniewicach. „Kochamy absurd w sztuce i życiu codziennym, dlatego sięgamy po teksty Ionesco, Cervantesa, Mrożka, a także utwory Kabaretu Dudek, Tej, Starszych Panów” – mówią członkowie grupy. Opiekunką i reżyserką jest Dominika Dawidowicz – aktorka, dziennikarka lokalnego Radia RSC. Zespół zaprezentuje sztukę „Serenada” wg Sławomira Mrożka.
Dominika Dawidowicz, Zuzu Ambroziak, Paulu Krajewska – wokaliści, utalentowani śpiewający artyści wykonujący piosenki kabaretowe przy akompaniamencie doskonałego pianisty, Włodzimierza Stefanowicza. W trakcie występu zaprezentują znane i lubiane piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.
Kapela „Krośniewiacy” – działa przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Jest aktywna artystycznie, koncertując na terenie województwa łódzkiego. Brała również udział w konkursach i przeglądach zdobywając nagrody. Kapela wykonuje popularne szlagiery folkloru miejskiego, muzyki podwórkowej, jak również kompozycje własne.